Tot la fel între Real Madrid și Manchester City, după un joc bun al echipei lui Guardiola, 1×1 a fost scorul.

Într-un joc electrizant, așa cum se aștepta toată lumea, echipele Real Madrid și Manchester City au făcut să merite biletul.

Ceea ce puțini văzuseră să se întâmple la Santiago Bernabeu s-a întâmplat în sfârșit, Manchester City a preluat din primele minute.

Având aproape 75% posesia mingii, marea echipă Real Madrid a urmărit echipa Angliei schimbând pase și creând oportunități de gol.

La începutul jocului, mulți se așteptau la un joc relativ ușor pentru Manchester, însă nu a fost așa.

Jocul a fost conceput cu oportunități bune de gol pentru ambele părți, cu oferte mari.

Continua apos publicitate

Încheind cu un rezultat grozav pentru echipa Manchester City, care va putea decide acasă, și va merge spre visul unei finale.

Început foarte bun al lui Manchester City

În primul rând, echipa lui Guardiola are o caracteristică a posesiei mingii.

După cum vedem întotdeauna în meciuri, posesia lui Manchester City a avut loc în mijlocul Santiago Bernabeu.

Echipa Spaniei l-a urmărit pe City schimbând pase și creând ocazii cu Haaland care, puțin inspirat și bine marcat, nu a reușit să înscrie.

Este adevărat că portarul Courtois a muncit din greu, dar golul lui Haaland pe care îl aștepta toată lumea nu a ieșit.

Dacă s-au analizat doar primele minute de joc, impresia a fost că City era acasă. Cu un început excelent, toată lumea a crezut că victoria lui City este o chestiune de timp.

Cele mai bune aplicații pentru a învăța să conduci

olimpiac.com

Totuși, când jucătorul Vinicius Jínior a reușit să lovească un șut frumos din afara zonei, ni s-a reamintit că a fost împotriva lui Real Madrid.

Cu 14 victorii în Liga Campionilor, echipa spaniolă nu ar renunța atât de ușor.

Cu atât mai mult cu Vinicius Júnior într-o zi inspirată, așa că Real Madrid a deschis scorul.

Nici măcar nu părea același joc la început. Cu sprijinul fanilor, Real Madrid a crescut în joc. Tot la fel între Real Madrid și Manchester City.

Real Madrid s-a trezit după ce a deschis scorul

În sfârșit, acum, cu rezultatul în favoarea lor și sprijinul fanilor lor, clubul spaniol a crescut în meci. Forțându-l pe portarul Éderson să facă câteva salvari, acum jocul s-a schimbat.

Posesia mingii a fost mai echilibrată și șansele de gol au apărut una lângă alta.

Cu toate acestea, Real Madrid a fost mai bun la meci, echipa Manchester City nu a crezut ce vedeau. Când Manchester a dominat meciul, Real Madrid a deschis scorul.

Astfel, posesia mingii de către Manchester City nu a mai fost atât de ofensivă, echipa a avut dificultăți în a găsi spații pentru a finaliza poarta.

CITEȘTE ALRO:

Dar magia fotbalului este chiar acolo, a fost acel moment. Deja în a doua jumătate a jocului, De Bruyne a lovit o lovitură din afară și a egalat.

Pentru o clipă, stadionul a simțit impasul, acum totul era la fel. Echipa Spaniei a avut aproximativ 30 de minute pentru a marca golul victoriei.

Fapt că nu s-a întâmplat, iar decizia va fi chiar la Manchester când echipa engleză va avea sprijinul fanilor săi.

Următorul meci va avea loc miercuri, 17, la Manchester.