Συνέχεια από δημοσιότητα..

Το ίδιο και μεταξύ Ρεάλ Μαδρίτης – Μάντσεστερ Σίτι, μετά από ένα καλό παιχνίδι της ομάδας του Γκουαρδιόλα, το σκορ ήταν 1×1.

Σε ένα ηλεκτρικό παιχνίδι, όπως όλοι περίμεναν, οι ομάδες της Ρεάλ Μαδρίτης και της Μάντσεστερ Σίτι το έκαναν να αξίζει το εισιτήριο.

Αυτό που λίγοι είχαν δει να συμβαίνει στο Σαντιάγο Μπερναμπέου τελικά συνέβη, η Μάντσεστερ Σίτι ανέλαβε από τα πρώτα λεπτά.

Έχοντας σχεδόν 75% κατοχή μπάλας, η σπουδαία ομάδα της Ρεάλ Μαδρίτης παρακολούθησε την ομάδα της Αγγλίας να ανταλλάσσει πάσες και να δημιουργεί ευκαιρίες για γκολ.

Στην αρχή του παιχνιδιού πολλοί περίμεναν ένα σχετικά εύκολο παιχνίδι για τη Μάντσεστερ, ωστόσο δεν ήταν έτσι.

Το παιχνίδι σχεδιάστηκε με καλές ευκαιρίες για σκοράρισμα και για τις δύο πλευρές, με μεγάλες προσφορές.

Continua apos publicidade

Τελειώνει με ένα σπουδαίο αποτέλεσμα για την ομάδα της Μάντσεστερ Σίτι, η οποία θα μπορέσει να αποφασίσει εντός έδρας και να περπατήσει προς το όνειρο ενός τελικού.

Πολύ καλό ξεκίνημα της Μάντσεστερ Σίτι

Πρώτον, η ομάδα του Γκουαρδιόλα έχει ένα χαρακτηριστικό της κατοχής μπάλας.

Όπως βλέπουμε πάντα στα παιχνίδια, η κατοχή της Μάντσεστερ Σίτι έγινε στη μέση του Σαντιάγο Μπερναμπέου.

Η ισπανική ομάδα παρακολούθησε τη Σίτι να ανταλλάσσει πάσες και να δημιουργεί ευκαιρίες με τον Χάαλαντ, ο οποίος, ελάχιστα εμπνευσμένος και μαρκαρισμένος, δεν κατάφερε να σκοράρει.

Είναι αλήθεια ότι ο τερματοφύλακας Κουρτουά δούλεψε πολύ, αλλά το γκολ του Χάαλαντ που όλοι περίμεναν δεν βγήκε.

Αν αναλύονταν μόνο τα πρώτα λεπτά του αγώνα, η εντύπωση ήταν ότι η Σίτι ήταν εντός έδρας. Με ένα υπέροχο ξεκίνημα, όλοι θεώρησαν ότι η νίκη της Σίτι ήταν θέμα χρόνου.

Οι καλύτερες εφαρμογές για να μάθετε πώς να οδηγείτε

olimpiac.com

Ωστόσο, όταν ο παίκτης Vinicius Jínior κατάφερε να πετύχει ένα όμορφο σουτ έξω από την περιοχή, θυμηθήκαμε ότι ήταν εναντίον της Ρεάλ Μαδρίτης.

Με 14 νίκες Champions League η ισπανική ομάδα δεν θα τα παρατούσε τόσο εύκολα.

Ακόμη περισσότερο με τον Vinicius Júnior σε μια εμπνευσμένη μέρα, έτσι η Ρεάλ Μαδρίτης άνοιξε το σκορ.

Δεν φαινόταν καν το ίδιο παιχνίδι στην αρχή. Με την υποστήριξη των φιλάθλων, η Ρεάλ Μαδρίτης αναπτύχθηκε στο παιχνίδι. Το ίδιο και μεταξύ Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Σίτι.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ξύπνησε αφού άνοιξε το σκορ

Τελικά, τώρα, με το αποτέλεσμα υπέρ τους και την υποστήριξη των φιλάθλων τους, ο ισπανικός σύλλογος μεγάλωσε στο ματς. Αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα Έντερσον να κάνει κάποιες αποκρούσεις, τώρα το παιχνίδι άλλαξε.

Η κατοχή της μπάλας ήταν πιο ισορροπημένη και οι ευκαιρίες για γκολ εμφανίστηκαν δίπλα δίπλα.

Ωστόσο, η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν καλύτερη στο ματς, η ομάδα της Μάντσεστερ Σίτι δεν πίστευε αυτό που έβλεπε. Όταν η Μάντσεστερ κυριάρχησε στον αγώνα, η Ρεάλ Μαδρίτης άνοιξε το σκορ.

Έτσι, η κατοχή της μπάλας από τη Μάντσεστερ Σίτι δεν ήταν πλέον τόσο επιθετική, η ομάδα δυσκολευόταν να βρει χώρους για να τερματίσει το γκολ.

ALRO ΔΙΑΒΑΣΤΕ:

Αλλά η μαγεία του ποδοσφαίρου είναι ακριβώς εκεί, ήταν εκείνη η στιγμή. Ήδη στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο Ντε Μπρόινε χτύπησε ένα χτύπημα από έξω και ισοφάρισε.

Για μια στιγμή το γήπεδο ένιωσε το αδιέξοδο, τώρα όλα ήταν ίδια. Η ισπανική ομάδα είχε περίπου 30 λεπτά για να πετύχει το νικητήριο γκολ.

Γεγονός που δεν συνέβη, και η απόφαση θα ληφθεί ακόμη και στο Μάντσεστερ όταν η αγγλική ομάδα θα έχει την υποστήριξη των φιλάθλων της.

Το επόμενο παιχνίδι θα γίνει την Τετάρτη 17 στο Μάντσεστερ.